FSv_001 Památky velké Prahy XIII

Název: Památky velké Prahy XIII
Fakulta / ústav: Fakulta stavební
Způsob výuky: Přednáška
Lektor: PhDr. Vladimír Czumalo, CSc.
Garant: PhDr. Rudolf Pošva, CSc. (rudolf.posva@fsv.cvut.cz)

Výuka bude probíhat formou vycházek v terénu s odborným výkladem na místě. Tématem vycházek budou památky pražských čtvrtí v okruhu kolem historického jádra města, jako jsou Holešovice, Dejvice, Bubeneč, Petřiny a Bílá Hora, Ořechovka, Smíchov, Košíře, Vinohrady, Vršovice, Žižkov, Karlín, Libeň.

Při těchto vycházkách s odborným výkladem studenti postupně navštíví historické památky tzv. Velké Prahy, tj. pražské čtvrti, které obklopují historické jádro města, jako jsou Holešovice, Dejvice, Bubeneč, Petřiny, Ořechovka, Střešovice, Bílá Hora, Smíchov, Košíře, Vinohrady, Podolí, Vršovice, Vysočany, Libeň, Žižkov, Karlín, aj. Protože se jedná o kurz, který je na pokračování, z výše uvedených čtvrtí budou navštíveny jen ty, které v minulých kurzech navštíveny dosud nebyly.

Termín konání: 14.10.2019 - 20.12.2019
Místo konání: Praha

Každé úterý, budou dvě paralelní skupiny, první od 12:00, druhá od 14:00. První vycházka se bude konat 24.9.2019. Místo srazu bude včas oznámeno.

Místo a termín prvního srazu bude včas upřesněno.