FIT_008 Kurz jazykové a odborné přípravy ke studiu ČVUT FIT-II

Název: Kurz jazykové a odborné přípravy ke studiu ČVUT FIT-II
Fakulta / ústav: Fakulta informačních technologií
Způsob výuky: Přednáška
Způsob ukončení - upřesnění: Zkouška z českého jazyka na úrovni B2, zápočty z témat odpovídajících obsahům předmětů BI-PS1 a BI-PKM
Lektor: Ing. Yelena Trofimova (yelena.trofimova@fit.cvut.cz), Ing. Zdeněk Muzikář, CSc. (muzikar@fit.cvut.cz), doc. RNDr. Jaroslav Zhouf, Ph.D. (jaroslav.zhouf@fit.cvut.cz), doc. RNDr. Josef Kolář, CSc. (josef.kolar@fit.cvut.cz)
Garant: doc. RNDr. Josef Kolář, CSc. (josef.kolar@fit.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
Další vstupní podmínky: Absolvování prvního semestru tohoto kurzu nebo středoškolské vzdělání s maturitou a znalost českého jazyka na úrovni B1.

Jedná se o navazující druhý semestr kurzu, jehož cílem je připravit absolventy ke studiu české varianty bakalářského studijního programu Informatika na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze. Kurz se realizuje ve spolupráci s Institutem cizích jazyků, jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky s.r.o. (ICJ).

Obsahem kurzu je výuka středoškolské matematiky (v tematickém rozsahu předmětu BI-PKM na FIT) a základů programování v shellu (v rozsahu předmětu BI-PS1 na FIT) v českém jazyce. Zároveň pokračuje i výuka českého jazyka do úrovně znalostí, potřebných pro složení zkoušky úrovně B2 Společného evropského referenčního rámce.

Celková cena kurzu je 2400, resp. 3400 EUR, podrobnosti ohledně platby viz Poznámka dole.

Doplnit

Učební pomůcky a literatura: Bude oznámeno na začátku kurzu.
Termín konání: 02.03.2020 - 30.06.2020
Místo konání: Praha, Český jazyk: Francouzský institut v Praze, Štěpánská 644/35, Praha 1; Odborné předměty: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6
Cena: Zdarma

Pro absolventy stejnojmenného kurzu v zimním semestru je cena 2400 EUR (60000 Kč dle akt. kurzu ČNB),  pro ostatní je cena 3400 EUR (85000 Kč dle akt. kurzu ČNB). Platbu uvedených poplatků provedou účastníci prostřednictvím a podle pokynů ICJ (kontakt info@icj.cz).