FJFI_009 JADERNÁ CHEMIE 1

Fakulta / ústav: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
Způsob výuky: Přednáška
Způsob ukončení - upřesnění: Zkouška
Lektor: prof. Ing. Jan John, CSc. (jan.john@fjfi.cvut.cz)
Garant: prof. Ing. Jan John, CSc. (jan.john@fjfi.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské bakalářské vzdělání
Další vstupní podmínky: Znalosti chemie na úrovni bakaláře chemie

V tomto kurzu získají posluchači znalosti o vývoji jaderné chemie a radiochemie, jaderných individuích, jaderných reakcích, přirozené a umělé radioaktivitě, kinetice jaderných reakcí, zákonitosti radioaktivních přeměn, energetice jaderných reakcí, hmotnostní a energetické bilanci jader a energetických poměrech při přeměně alfa, beta a gama.

Učební pomůcky a literatura: Povinná literatura: [1] V. Majer et al.: Základy jaderné chemie, SNTL Praha, 1981. Doporučená literatura: [1] A. Vértes et al.: (Eds.) Handbook of Nuclear Chemistry, Kluwer, Dordrecht 2003. [2] O. Navrátil et al.: Nuclear Chemistry, Academia, Praha, 1992. [3] J. Mizera, O. Lebeda, A. Gosman: Výpočty pro jaderné chemiky, ČVUT Praha, 2001.
Termín konání: 15.02.2021 - 19.09.2021
Místo konání: Praha