FSv_031 Památky velké Prahy ZS 2021/22

Název: Památky velké Prahy ZS 2021/22
Fakulta / ústav: Fakulta stavební
Způsob výuky: Přednáška
Lektor: PhDr. Vladimír Czumalo, CSc.
Garant: PhDr. Rudolf Pošva, CSc. (rudolf.posva@fsv.cvut.cz)
Další vstupní podmínky: středoškolské vzdělání

Výuka bude probíhat formou vycházek v terénu s odborným výkladem na místě. Tématem vycházek budou památky pražských čtvrtí v okruhu kolem historického jádra města, tentokrát se soustředěním na čvrti Velké Prahy na levém břehu Vltavy, a to zejména části dnešní Prahy 6, jako jsou Dejvice a Bubeneč.

Při těchto vycházkách s odborným výkladem studenti postupně navštíví historické památky tzv. Velké Prahy, tj. pražské čtvrti, které se nalézají na levém břehu Vltavy se soustředěním na části dnešní Prahy 6, jako jsou Dejvice a Bubeneč. Protože se jedná o kurz, který je na pokračování, z výše uvedených čtvrtí budou navštíveny jen ty, které v minulých kurzech navštíveny dosud nebyly.

Termín konání: 20.09.2021 - 17.12.2021
Místo konání: Praha, Vycházky budou každé úterý ve dvou paralelkách - od 12:00 a od 14:00, první setkání 21.9.2021
  • Úterý: 12:00-13:45, místo srazu
Cena: Zdarma

Každé úterý, budou dvě paralelní skupiny, první od 12:00, druhá od 14:00. První vycházka se bude konat 24.9.2019. Místo srazu bude včas oznámeno.

Místo a termín prvního srazu bude včas upřesněno.