FA_071 Pražská architektura v němčině - zrušeno pro nedostatek přihlášených

Název: Pražská architektura v němčině - zrušeno pro nedostatek přihlášených
Fakulta / ústav: Fakulta architektury
Způsob výuky: Seminář
Způsob ukončení - upřesnění: závěrečný test
Lektor: Ing. Mgr. Zuzana Krýzlová (zuzana.kryzlova@fa.cvut.cz)
Garant: PhDr. Kateřina Valentová (katerina.valentova@fa.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Nižší střední vzdělání
Další vstupní podmínky: základní znalost němčiny, fyzická kondice pro vycházky

Kurz je určen všem zájemcům o moderní architekturu v pražském kontextu, kteří mají základní znalost němčiny. Je vyhledáván architekty, průvodci a dalšími zapálenými nadšenci. Kurz je zaměřen na významné pražské stavby 20. století, které nás provedou vývojem moderní architektury v Praze od období secese až po období brutalismu. Přihlášení se mohou podílet na dotváření sylabu. Kurz se skládá z 6 seminářů a 4 komentovaných vycházek po Praze. Výuka bude probíhat v němčině. Podrobnější sylabus a seznam doporučené literatury frekventanti obdrží na první hodině, průběžně budou dostávat od vyučující studijní materiály.

6 seminářů + 4 komentované vycházky

V rámci desetidílného kurzu se teoreticky i prakticky seznámíte s nejznámějšími skvosty moderní architektury. Vyučující německého jazyka s průvodcovskou praxí vás seznámí s moderními stavbami v Praze. Součástí kurzu budou 4 komentované vycházky. Kurz se zaměřuje na významné stavby 20. století od secese až po brutalismus. Veškerá výuka včetně vycházek bude probíhat v němčině. Podrobnější sylabus a seznam doporučené literatury frekventanti obdrží na první hodině, průběžně budou dostávat od vyučující studijní materiály. Forma výuky: kontakní. 6 setkání v učebně FA, 4 komentované vycházky po Praze. Doporučená minimální úroveň němčiny: mírně pokročilá

Na modifikaci sylabu se můžete podílet i vy. Náměty posílejte na adresu kryzlova@seznam.cz

Sylabus: bude upřesněn

Učební pomůcky a literatura: Poznámkový blok, psací potřeba. Podrobnější sylabus a seznam doporučené literatury frekventanti obdrží na první hodině, studijní materiály budou průběžně budou dostávat od vyučující.
Termín konání: 13.10.2021 - 15.12.2021
Místo konání: Praha, FA ČVUT, Thákurova 9, učebna bude upřesněna, vycházky - ulice Prahy.

Semináře se budou konat v FA ČVUT, Thákurova 9, místnost bude upřesněna. Vycházky ulicemi Prahy. Úvodní lekce bude ve středu 13. 10. 2021. Lektor: Ing. Mgr. Zuzana Krýzlová.