FSv_003 Betonové konstrukce v proměně času - K-VI

Název: Betonové konstrukce v proměně času - K-VI
Fakulta / ústav: Fakulta stavební
Způsob výuky: Přednáška
Lektor: Ing. Karel Šeps, Ph.D. (karel.seps@fsv.cvut.cz)
Garant: doc. Ing. Karel Trtík, CSc. (trtik@fsv.cvut.cz)

Šestý semestr osmisemestrálního kurzu celoživotního vzdělávání. Předměty nejsou zaměřeny na informace, které jsou v osnovách výuky na vysoké škole. Jejich obsahem jsou fakta, na která v klasické výuce není dostatek času. Jakkoliv mají poskytované informace unikátní charakter, není pro jejich pochopení zapotřebí vzdělání ani praxe v oblasti stavebnictví.

Kapacita předmětu je zvolena tak, aby výuka měla komorní charakter. Počet vypisovaných míst je tudíž poměrně nízký.

Podstatná část přednášek je připravena pedagogy katedry betonových a zděných konstrukcí Stavební fakulty ČVUT. Ostatní jsou připraveny a předneseny kolegy jiných kateder téže fakulty a nebo externími spolupracovníky.

V šestém semestru bude v přednáškách věnována pozornost těmto tematům:- doc. Mansfeldová: Beton v architektuře a urbanizmu II - prof. Barták: Beton v konstrukcích podzemních staveb - doc. Eliášová: Skleněné stavební konstrukce - prof. Navrátil: Betonové konstrukce sportovních staveb - doc. Krejčiříková: Beton v železničním stavitelství

Program kurzu je doplněn dvěma odbornými exkurzemi. Jejich náplň bude frekventantům kurzu sdělena v průběhu semestru.

Zájemcům se sice doporučuje absolvovat jednotlivé předměty v chronologickém pořadí, ale tento postup není nezbytně nutné dodržovat. Je tudíž možné volit si jednotlivé předměty v pořadí určeném zájmem každého posluchače.

Základní náplní kurzu je pět přednášek a dvě exkurze.Z toho jedna celodenní a jedna polodenhní.

Uvedený rozsah je pravidelně rozšiřován o další dvě přednášky.

Uvedený počet posluchačů je základní a může být navýšen.

Učební pomůcky a literatura: Kopie presentací přednášek
Termín konání: 25.09.2019 - 15.01.2020
Místo konání: Praha, FSv ČVUT, Thákurova 7, 166 29 Praha 6, posluchárna B367

25.9. - exkurze, 1.přednáška 2.10. v 9 hod. v B367

Jednotlivé přednášky a exkurze se konají vždy o středách, až na výjimky 1x za 2 týdnyDoba trvání přednášek: 3 vyučovací hodiny

Cena za druhý event. další zapsaný kurz na katedře betonových a zděných konstrukcí je 300 Kč.

Uvedený program kurzu je předběžný a může být upraven.

Předmět je ukončen testem. Systém toto jednoduché sdělení nově neumožňuje.Proto tento komentář