FIT_002 Hrajeme si s Linuxem

Kód: FIT_002
Název: Hrajeme si s Linuxem
Fakulta / ústav: Fakulta informačních technologií
Způsob výuky: Přednáška, cvičení a laboratoře
Způsob ukončení - upřesnění: Zadání jednoduché úlohy, prezentace různých řešení, diskuse.
Lektor: Ing. Milan Václavík (vaclam1@fit.cvut.cz), Ing. Zdeněk Muzikář, CSc. (muzikar@fit.cvut.cz)
Garant: Ing. Zdeněk Muzikář, CSc. (muzikar@fit.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Základní vzdělání
Další vstupní podmínky: Chuť se něco naučit

Tento kurz navazuje na předchozí kurzy NEBOJTE SE LINUXU. Výuka je zaměřena na vytváření skriptů a grafických aplikací. Náměty často vymýšlejí posluchači sami a učíme se na nich programovat v shellu, automatizovat nekteré administrátorské práce (např. archivace) a postupně pronikáme do tajemných zákoutí Linuxu :-)

Uvedené body nejsou obsahem jednotlivých hodin, ale témata, která budou probírána. Jak bude postup rychlý, záleží na schopnostech posluchačů.

1/ Práce v příkazové řádce.   Navázání na dříve probírané příkazy, opakování.

2/ Možnosti automatického spouštění příkazů.  Plánování spouštění příkazů v budoucnosti, jednorázové, periodické.

3/ Skriptování. Programování skriptů, proměnné, podmínky cykly, analýza textu.

4/ Stahování obsahu webových stránek. Jak neinteraktivně stahovat webové stránky, analýza stažených dat, dynamické grafické zobrazování získaných dat.

5/ Pokročilý způsob a analýza obsahu webových stránek.   Příkaz xsltproc, konfigurace.

Učební pomůcky a literatura: Výukové materiály poskytované v rámci kurzu.
Termín konání: 27.09.2019 - 13.12.2019
Místo konání: Praha, Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6, 3.patro, učebna 345, každý pátek od 11:00

Výuka probíhá ve dvouhodinových blocích (2x45min) v počítačové učebně FIT.Před první hodinou počkejte u turniketů hned za vstupem do budovy (FIT, Thákurova 9), kde si vás cca 5 minut před začátkem hodiny vyzvedne vyučující. Na první hodině dostanete čipové karty a pak už budete přicházet/odcházet sami.