FIT_004 Tvorba a správa webu

Kód: FIT_004
Název: Tvorba a správa webu
Fakulta / ústav: Fakulta informačních technologií
Způsob výuky: Přednáška, cvičení a laboratoře
Způsob ukončení - upřesnění: Vyhodnocení projektu, diskuse, náměty na zlepšení a další rozvoj projektu.
Lektor: Ing. Milan Václavík (vaclam1@fit.cvut.cz)
Garant: Ing. Zdeněk Muzikář, CSc. (muzikar@fit.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Základní vzdělání
Další vstupní podmínky: Chuť se něco naučit

Účastníci se seznámí s webovými technologiemi od základu a pochopí principy jejich fungování.

Předpokládaná forma výuky je taková, že se studenti nejprve seznamují s různými technologiemi nikoli do detailu, ale aby pochopili souvislosti a získali přehled. Vše se na příkladech okamžitě procvičuje. Teprve potom se znalosti postupně prohlubují.

Cílem je, aby absolventi získali celkový přehled, byli schopni znalosti prakticky využívat a případně si je sami dále rozšiřovat.

Tematická náplň:

• HTML5 (mj. tvorba jednoduchých her)
  • CSS
  • Java Script
  • PHP/SQL

Na základě zkušeností s výukou jiných kurzů U3V se bude prolínat teorie (přednáška) s jejím okamžitým procvičováním a bude kladen důraz na samostatnou domácí práci. Veškerá data budou ukládána na síťovém úložišti.

Výukový týdenní blok se bude skládat z teorie (cca 40%), procvičení (cca 40%) a přípravy/kontroly domácí práce (cca 20%).

Kurz je dvousemestrální

Učební pomůcky a literatura: Výukové materiály poskytované v rámci kurzu.
Termín konání: 27.09.2019 - 13.12.2019
Místo konání: Praha, Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6, 3.patro, učebna 345, každý pátek od 9:15

Výuka probíhá ve dvouhodinových blocích (2x45min) v počítačové učebně FIT.Před první hodinou počkejte u turniketů hned za vstupem do budovy (FIT, Thákurova 9), kde si vás cca 5 minut před začátkem hodiny vyzvedne vyučující. Na první hodině dostanete čipové karty a pak už budete přicházet/odcházet sami.