FEL_070 Photoshop pro začátečníky 2

Název: Photoshop pro začátečníky 2
Fakulta / ústav: Fakulta elektrotechnická
Forma vzdělávání: Distanční
Způsob výuky: Přednáška, cvičení a laboratoře
Způsob ukončení: Písemná závěrečná práce
Lektor: Ing. Ludvík Vondráček
Garant: Ing. Božena Mannová, Ph.D. (mannova@fel.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
Další vstupní podmínky: základy práce na PC

Kurz je vyučován v rámci University třetího věku na ČVUT FEL a je určen pro seniory ve starobním důchodu, nebo pro invalidní důchodce, kteří již mají zkušenosti s prací na počítačích. Je určen pro začátečníky, kteří chtějí nahlédnout do tajů špičkového softwaru pro úpravu fotografií a bitmapové grafiky obecně. Při výuce se postupuje systematicky od jednoduššího ke složitějšímu. Vyučující se bude snažit co nejvíce omezit teorii, teoretické poznatky jsou procvičovány na praktických příkladech.

Vyučování je formou on-line. Posluchači používají domácí počítač s připojením na internet, ve kterém je nainstalován program Photoshop, verze CS5 Extended a vyšší. Výhodou je elementární znalost Photoshopu a znalost teorie digitálního fotografování. Vyučovat se bude pomocí programu ZOOM, který mají posluchači doma nainstalován. Před zahájením kurzu pošle vyučující zájemcům návod na instalaci tohoto programu. Před 1. Lekcí se navíc uskuteční praktická prověrka komunikace. Z každé lekce je pořizován video záznam, posluchači obdrží mailem odkaz na stažení videa z cloudu.

Lektor se bude snažit, v případě potřeby, přistupovat ke každému posluchači individuálně.

výuka probíhá on-line vždy ve čtvrtek 14 až 15.30 v ZOOM

Orientační obsah jednotlivých lekcí:

• Úvod, organizační záležitosti.
  • Akce, Vytvoření vlastní akce - Oživení barev na obrázku a jeho doostření.
  • Maskování, Masky, Rychlá maska, Práce s retušovacími nástroji.
  • Práce se štětci, Stahování štětců z webu, Seznámení s prohlížečem stop štětců.
  • Práce s textem.
  • Přechody.
  • Filtry, Tekutý filtr, Skryté filtry.
  • Zvýraznění objektu na jakékoli fotografii.
  • Ohýbání obrázku, zakřivení fotografie
  • Rozsvícení světel u osobního automobilu
  • Efekt rozbitého skla nebo obrazovky počítače
  • Hromadná úprava fotek
  • Vytvoření 3D textu
  • Pokřivení loutky
  • Dvojitá expozice
Učební pomůcky a literatura: počítač v počítačové učebně, přístup na wifi pro U3V, power pointové prezentace, tištěné materiály, on-line podpora kurzů
Termín konání: 17.02.2022 - 20.05.2022
Místo konání: Praha, ČVUT FEL, Karlovo náměstí 13, budova E
  • Čtvrtek: 14:00-15:30, distanční výuka

Kurz je jednosemestrální, 13 dvouhodinových lekcí formou on-line. Vyučuje se ve čtvrtek od 14,00 hod.

kontaktní osoba: Olga Vrtišková, e-mail: u3v.fel@gmail.com