FJFI_145 Současné trendy vědy a moderních technologií - distanční forma

Název: Současné trendy vědy a moderních technologií - distanční forma
Fakulta / ústav: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
Forma vzdělávání: Distanční
Způsob výuky: Přednáška, cvičení a laboratoře
Způsob ukončení - upřesnění: Kolokvium
Lektor: Ing. Vojtěch Svoboda, CSc. (vojtech.svoboda@fjfi.cvut.cz)
Garant: Ing. Vojtěch Svoboda, CSc. (vojtech.svoboda@fjfi.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Bez vzdělání
Další vstupní podmínky: Nestanoveny

Motto: „Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy“. Albert Einstein.

Kurz nabízí:

• Sérii populárně laděných přednášek z oblasti aplikovaných přírodních věd v podání předních odborníků Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v distanční formě prostřednictvím videokonferenčního prostředku Google meet.
  • Vybraný seriál z historie vědy v legendárním podání prof. Ivo Krause  v distanční formě prostřednictvím videokonferenčního prostředku Google meet.

Google meet je zavedený a prověřený (mimojiné v COVID době) prostředek sledování přednášek přes PC, který už léta s úspěchem používáme při výuce seniorů v rámci Univerzity třetího věku a není potřeba se jej obávat. Minimální požadavek je připojený počítač, mobil, nebo tablet k internetu.

Aktualizace dle kalendáře http://goo.gl/r9rNRa

Přednášky vždy v čase 14:00 - 15:30 hod.

1. 3. říjen 2024 Ing. Vojtěch Svoboda, CSc & RNDr. Věra Krajčová, Ph.D.: Úvodní hodina U3V Akademického roku 2024

2. 10. říjen 2024 Doc. Ing. Slavomír Entler, Ph.D.: ITER

3. 17. říjen 2024 Mgr. Jan Veselý: Procházka Prahou astronomickou I (jen prezenčně).

4. 24. říjen 2024 Mgr. Václav Procházka, Ph.D.: Suroviny pro energetiku: nejen paliva a jaderné palivo.

5. 31. říjen 2024 prof. Ing. Ivo Kraus, DrSc: Fyzika a technika na počátku evropských kulturních dějin.

6. 7. listopad 2024 PLASMALAB a TOKAMAK: RNDr. Jana Brotánková, Ph.D. a Ing. Vojtěch Svoboda, CSc: Prohlídka laboratoří (jen prezenčně).

7. 14. listopad 2024 Praktika Katedra dozimetrie nabídka cvičení, školení RAO (jen prezenčně).

8. 21. listopad 2024 Doc. Ing. Lubomira Dvořáková, Ph.D.: Wythoffova hra.

9. 28. listopad 2024 prof. Ing. Ivo Kraus, DrSc: Fyzika a technika na počátku evropských kulturních dějin.

10. 5. prosinec 2024 RNDr. Věra Krajčová, Ph.D.: Fundamentální experimenty - mechanika.

11. 12. prosinec 2024  Praktika Katedra dozimetrie (jen prezenčně).

12. 19. prosinec 2024  prof. Ing. Ivo Kraus, DrSc: Fyzika a technika na počátku evropských kulturních dějin.

13. 2. leden 2025 prof. Ing. Ivo Kraus, DrSc: Fyzika a technika na počátku evropských kulturních dějin.

14. 9. leden 2024 Praktika Katedra dozimetrie (jen prezenčně).

15. 16. leden 2025 Mgr. Jan Veselý - Proč Mars ztrácí atmosféru.

16. 23. leden 2025 Praktika Katedra dozimetrie (jen prezenčně).

17. 30. leden 2025 Praktika Katedra dozimetrie - závěrečné prezentace (jen prezenčně).

18. 6. únor 2025 prof. Ing. Ivo Kraus, DrSc: Fyzika a technika na počátku evropských kulturních dějin.

18. 13. únor 2024 prof. Ing. Edita Pelantová, CSc.: Šifrování s veřejně přístupným klíčem.

Kompletní Informace o celém kurzu včetně programu je na adrese http://u3v.fjfi.cvut.cz

Termín konání: 03.10.2024 - 13.02.2025
Místo konání: Praha, Přenos přednášek prostřednictvím videokonference Google meet