FA_002 Geometrie a prostorová představivost

Název: Geometrie a prostorová představivost
Fakulta / ústav: Fakulta architektury
Způsob výuky: Cvičení
Lektor: RNDr. Dana Kolářová (kolarova@fa.cvut.cz), RNDr. Stanislava Čečáková (cecaksta@fa.cvut.cz)
Garant: RNDr. Dana Kolářová (kolarova@fa.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Základní vzdělání

Ověření prostorové představivosti je součástí přijímací zkoušky na FA ČVUT. Týká se zájemců o studium všech našich studijních programů – architektura a urbanismus, krajinářská architektury i design. Na úspěšné zvládnutí této části přijímacího řízení vás připraví pedagogové Ústavu nosných konstrukcí. Kurz je vhodný zejména pro uchazeče, kteří na střední škole neprošli výukou deskriptivní geometrie.

Každý kurz má 10 hodinových (šedesátiminutových) lekcí, kurzy probíhají 10 týdnů od října do prosince.

Řešení prostorových úloh, práce s pravoúhlými průměty

• základní pojmy, zobrazení bodu, přímky a roviny
  • polohové úlohy, vzájemná poloha dvou přímek, vzájemná poloha přímky a roviny
  • polohové úlohy, vzájemná poloha dvou rovin, hlavní přímky roviny, třetí průmětna
  • metrické úlohy, skutečná velikost úsečky, zobrazení kolmých přímek, přímka kolmá k rovině
  • zobrazení rovinného útvaru, otočení roviny

Stereometrie

• půdorysy, nárysy, bokorysy prostorových objektů
  • prostorové objekty dané půdorysem, nárysem, bokorysem
  • stereometrie, řezy hranolů
  • stereometrie, řezy jehlanů

Cvičný test, oprava testu

Termín konání: 07.10.2019 - 16.12.2019
Místo konání: Praha, učebna 401, Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
  • Pondělí: 18:00-19:00, T9:402
  • Pondělí: 18:00-19:00, T9:401

Další informace, kontakty a vzorové zadání testu Ověření prostorové představivosti najdete na stránkách Fakulty architektury.