FEL_054 Nebojte se počítačů

Kód: FEL_054
Název: Nebojte se počítačů
Fakulta / ústav: Fakulta elektrotechnická
Způsob výuky: Přednáška, cvičení a laboratoře
Způsob ukončení: Písemná závěrečná práce
Lektor: Ing. Alena Šejharová (alena.sejharova@fel.cvut.cz)
Garant: Ing. Božena Mannová, Ph.D. (mannova@fel.cvut.cz)
Minimální požadované vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)

Kurz je vyučován v rámci University třetího věku (U3V) na ČVUT FEL a je určen pro seniory v důchodu, kteří mají předchozí zkušenosti s počítači nebo absolvovali kurz pro začátečníky na FEL. Je zaměřen na rozšíření znalostí práce s textem, e-mailem a Internetem. Součástí je opakování znalostí a jejich prohloubení. Správná tvorba dokumentu, vytvoření a vložení tabulky do textu, praktické použití tabulek. Práce s elektronickou poštou, připojení přílohy k emailové zprávě. Příloha textová, posílání obrázků. Práce s internetem a vyhledávání potřebných informací (webové stránky OÚ, stránky katastrálního úřadu apod.). Základní informace o výuce na dálku.

Kurz je dvousemestrální

1. Úvod do kurzů U3V, bezpečnost práce (B. Mannová, J. Kubr)
  2. Seznámení s počítačovou učebnou, základní informace o výuce na dálku. (A. Šejharová)
  3. Práce s textem. Správná tvorba dokumentu. Vytvoření a vložení tabulky do textu (A. Šejharová)
  4. Praktické použití tabulek (A. Šejharová)
  5. Práce s elektronickou poštou (A. Šejharová)
  6. Připojení přílohy k emailové zprávě (A. Šejharová)
  7. Příloha textová (A. Šejharová)
  8. Posílání obrázků (A. Šejharová)
  9. Práce s internetem (A. Šejharová)
  10. Vyhledávání na internetu (A. Šejharová)
  11. Vyhledávání potřebných informací (stránky OÚ, apod.) (A. Šejharová)
  12. Práce na dokumentu pro závěrečnou prezentaci (A. Šejharová)
  13. Závěrečná prezentace výsledné práce (A. Šejharová)
Učební pomůcky a literatura: počítač v počítačové učebně, přístup na wifi pro U3V, power pointové prezentace, tištěné materiály, on-line podpora kurzů
Termín konání: 01.10.2021 - 07.01.2022
Místo konání: Praha, ČVUT FEL, Karlovo nám. 13, budova E
  • Pátek: 11:00-12:30, KN:E-328

S velkou pravděpodobností bude výuka probíhat prezenční formou v počítačových učebnách. Pokud by se muselo vyučovat distančně a Vám to nevyhovovalo, bude Vám vráceno kurzovné. Zatím pouze vyplňte přihlášku a platba se uskuteční později. K platbě budete vyzváni a zároveň Vám budou zaslány platební údaje.

Vše bude upřesněno až na zahajovací schůzce, která se bude konat v pátek 1. října ve 13 hodin na ČVUT v budově E (fakulta elektrotechnická) na Karlově náměstí 13, Praha 2. Pozvánku obdržíte e-mailem.

kontaktní osoba: Olga Vrtišková, e-mail: u3v.fel@gmail.com